Kam byste se nejradši vydali?

Ať už vaše cesta povede na místa známá i neznámá, domácí nebo zahraniční, vždy si jí užijte na plný pecky!

Rekonstrukce – další krok

Hygiena to je základ

Čím začnu jsem měl celkem jasno. Koupelnou. Když mám v něčem půl roku bydlet, tak hygiena musí být 🙂 V původním vybavení byl jen záchod, a i ten byl, jak jsem zjistil později, ne zcela funkční.

Napřed jsem se musel na internetu popídit, jak vůbec koupelny v obytkách vypadají. A pak začít shánět. Objevil jsem v Příbrami Janise Grinsberga, který se prodejem použitých dílů do karavanů a obytných aut zabývá a ten mi dost pomohl. Koupil jsem od něj vybavení do celé koupelny. Sice každý pes, jiná ves, ale nějak se s tím poperu.

A jde se do koupelny

Koupelnu jsem umístil do původního prostoru tzn. v zadním levém rohu. Tam kde jí měl  totiž předchozí majitel, to byla úplná kravina. Uprostřed auta. Vanička do sprchy byla trochu puzzle oříšek. Na jedné straně je zkosená, tak šla zabudovat pouze jedním směrem a abych se vůbec koupelny vešel, musela být navíc vanička cca. 40cm od boční zdi. Jednu výhodu to mělo. Získal jsem dost velký úložný prostor na kanystry s hygienou, hadici na vodu a přípojný kabel k 230V.

 

Na zadní stěnu jsem přidělal záchod a na bok krásně vyšlo sklápěcí umyvadlo.

Protože jsem musel vycházet z mě dostupných materiálů, hledal jsem z čeho udělám stěny. Pomohl kamarád, od kterého jsem dostal velkou desku 16 mm makrolonu. Pevný a lehounký materiál. Jen je ho potřeba pořádně uchytit, protože má tendenci vibrovat a nepříjemně pak drnčí. U čeho jsem se váhou moc nezabýval byly sloupky koupelny. Ty musí být festovní a držet celou konstrukci pohromadě. Za dva dny už byla koupelna nahrubo postavená.

Na stěny jsem chtěl původně dát lino, ale jeho váha mi přišla dost velká. Vyřešil to plastový ubrus od Vietnamců za pár korun. Pozor! Koupit takový, který má jako podklad plátno, ne jen ten obyčejný “vikslajvant” 🙂 Lepil jsem lepidlem ve spreji. Rychlá a jednoduchá aplikace.

Podlaha a odpady

Původně jsem chtěl odpady a rozvody táhnout pod hlavní podlahou, venkem auta, ale to jsem vzdal, jakmile jsem pod auto vlezl. Tudy cesta nepovede 🙂 Takže jsem vyrobil rošt s cestičkama pro rozvody vody, plynu a odpady. Na boku, kde bude sezení. je podlaha o trochu vyšší. Ať už to vypadá jako samostatný obývák co? 🙂 Ne, hlavním důvodem byl blatník, přes který se podlaha musela dostat. Použil jsem 12 mm OSB desku. Silnější jsem nedával kvůli váze a hlavně rošt pod podlahou je dostatečně hustý na to, než abych se propadl 🙂

Kdo má židli, ten bydlí

V mém případě spíš křesla 🙂 Křesla jsem si navrhnul vyšší, protože potřebuji pracovat s počítačem a na vyšším křesle se sedí lépe. Platí to i pro stůl, který je v poměru ke křeslům taky vyšší. V jednom z křesel je schovaná nádrž na vodu a v druhém je spižírna. Od začátku jsem je vyměřoval tak, aby se dala v případě potřeby rozložit na nouzové lůžko.  Ještě očalounit boky a nechat ušít polštáře. Na šití jsem si fakt netroufl 🙂

Skříň šatní i technická

A přišla řada na skříň. Snažil jsem se jí udělat co největší, aby se do ní vešlo nejen oblečení, ale do spodní části také další baterie, technické rozvody a úložný prostor na nářadí. Tady už byly použité spíš latě než sloupky a na boky klasická 8 mm překližka. Malý problém byl s vruty, kterými jsem potřeboval do stěn něco přichytit. Vždycky jsem musel vymyslet, co bude na druhé straně, aby vrut nečuměl ven, protože cca. 6mm dlouhé vruty jsem fakt nesehnal 🙂

 

Ve spodní části je na přední desce ovládací panel k čerpadlu, kontrole baterií a vodní a odpadové nádrže. Pod ním jsou ventily na uzavření plynu k lednici, sporáku a topení.

Za deskou je plastový domeček na 140Ah baterii s odvětráním bokem ven. Protože každá baterie se odpařuje a tak jsem nechtěl mít ten bordel v autě, ale taky jsem nechtěl mít rozežraný oblečení. Za půl roku už to něco udělá 🙂 Mimochodem baterii jsem dostal od bratra jako dárek k Vánocům, když už prý na ně nebudu doma 🙂 tak takový Vánoce v létě si nechám líbit. Brácho díky!

Co dál?

Dál přijde na řadu lednice, plynové rozvody, elektrorozvody atd. atd. Tak zase příště 🙂

Omluvte kvalitu fotek, jsou dělané telefonem a občas za špatného světla. To když jsem si vzpomněl, že bych měl taky udělat nějakou dokumentaci 😀

Komu se to líbí, tak lajkujte, komentujte, pište a sdílejte.

A komu se to nelíbí, inu – 😀 však ty víš 😀

 

Přidej komentář