Kam byste se nejradši vydali?

Ať už vaše cesta povede na místa známá i neznámá, domácí nebo zahraniční, vždy si jí užijte na plný pecky!

Mám obytné auto? Test

Jde se na to

Konečně už Hipík vypadá jako obytné auto a přišel čas ho otestovat v ostrém provozu. Naplánoval jsem relativně krátkou cestu na tři až čtyři dny. Jako lokalitu jsem vybral okolí Jičína a Bezdězu.

Dotankoval jsem všechny vodní nádrže, připojil plynovou bombu a naložil veškeré potřebné věci. Natankoval jsem naftu, zapsal stav tachometru a bylo připraveno ke startu. V pondělí odpoledne jsem se tedy sebral a vyrazil na cestu. Po prvních pěti kilometrech mě málem kleplo. Z krytu topení pod palubkou začala kapat voda. Už jsem se viděl jak otáčím a rozebírám topení 🙂 Naštěstí mi došlo, že jsem ještě ráno měnil trysku ostřikovače a párkrát jsem spustil ostřikovače při otevřené kapotě. No a tak jsem si nastříkal vodu do nádechu ventilátoru topení. Takže vyřešeno, voda za chvíli vykapala a vyschla.

Jede se dál

Žádná dálnice, jen okresky. Takový je plán i pro velkou cestu, proto musím jet stejným způsobem. Pomalu jsem se sunul přes Zahrádky a Doksy směrem k Jičínu. Pár kopečků mi dalo zabrat, ale pohoda. Sice se za mnou asi dvakrát vytvořila kolona, ale nikdo nebyl extrémně nervózní a jak to jen šlo, pustil jsem všechny před sebe a drnkali jsme s Hipíkem v klídku dál. Okolo šesté večer jsem dorazil do cíle a zakotvil. Hodnocení cesty 9 z 10.

První noc

Připravit postel, zapojit počítač a uvařit kávičku. To byl první úkol po dojezdu. Za čtvrt hoďky bylo všechno hotovo. A otestuju jak se mi bude pracovat. Pracovní místo si musím pochválit 🙂 dobře jsem ho udělal. Mám vyšší křesla, protože na nízké židli nebo sezení, by mi za chvíli upadly záda. A přece jen potřebuji pracovat někdy třeba celý den.

Test připojení

Napřed tedy zkontrolovat jestli je v okolí nějaká volná wifina. No není, to jsem mohl čekat, tak připojíme mobil. A už se začaly věci komplikovat. Datové připojení spadlo jednou za půl hodiny na pět minut do 3G a pak mě zase hezky trápilo v pásmu 2G až nic. První poznámka do bloku byla: „Před zaparkováním kontrolovat datové připojení“. V praxi to znamená. že na telefonu zapnu příjem pouze sítí 3G a výš. Jak naskočí signál, tak se snažit zaparkovat 🙂 No tak to jsem na to žádostiv, jak se mi tohle bude dařit 🙂 Hodnocení 1 z 10

Práce

Zpět k testování. Mám nainstalovaný Networx, který mi hlídá objem přenesených dat a automaticky mě upozorní před dosažením nastaveného limitu. Zkusil jsem standardní práci. Vyřídit mailovou korespondenci, Gmail musel být přepnutý do html a i tak chvílemi mrznul. Zkontrolovat objednávky a objednat dopravu na přepravní firmě. To nebylo moc dobrý. Práce obvykle na 20minut, trvala cca. 40minut. Kontrola GAnalytics, žádná sláva, ale základ jsem dal. Pak Google Tabs . Po chvíli jsem se raději přepnul do offline. Takže nic moc. Celkové hodnocení 2 z 10.

Noc

A jde se spát. Zalehnul jsem a pustil si Tortugas Ninja 3 en español, abych zase trochu potrénoval španělštinu. Za chvíli jsem vytuhnul. Okolo půl páté ráno mě ale vzbudila zima. A to dost velká. Vylezl jsem ven, abych zjistil jestli je ta zima i venku opravdu tak velká a věřte, nevěřte, byla kosa jako na podzim 😀 Přišel čas otestovat topení. Chytlo na druhé cvaknutí. Za chvilku bylo v obytce jako v lázních. Zalehl jsem znovu do pelechu a v klidu a teple dospal. Ráno jsem noc zhodnotil 8 z 10.

Druhý a třetí den testu

Druhý den jsem se přesunul pod Bezděz. Našel jsem super místo k parkování, ale bohužel zase s tragickým připojením. No nic, musím to dát a natrénovat i s takhle hroznými podmínkami. Jak se říká:“Těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. Jen aby to byla pravda 🙂

 

Snažil jsem se pracovat celé dva dny. Sice se střídavými úspěchy, ale při troše trpělivosti to půjde. Je to, jako když se vracím do doby s vytáčeným připojením a prvním modemem 9,6kb. A taky jsem musel fungovat.

Noc tentokrát úplně v pohodě. Topit jsem nemusel a ráno s vycházejícím slunce a kávičkou bylo parádní.

Celkové hodnocení těchto dvou dnů 6 z 10. Hlavně kvůli špatnému připojení.

Po práci zábava

Třetí den jsem popojel až do Bezdězu na parkoviště s nápisem hlídané, zaplatil 50Kč a dozvěděl se od paní, že stejně za nic neručí. Takže super, jen jsem jí tedy doporučil škrtnout slovo hlídané, protože jediné co hlídají jsou jejich peníze 🙂

Vyťapkal jsem 1,5km na hrad a na hradě ještě 35m vysokou věž. A stálo to za to. Byl krásný slunečný den, z věže bylo vidět opravdu daleko. Jedna paní tvrdila, že vidí Ještěd, ale asi měla oči jako rys, protože já, tam kam ukazovala, viděl prd 🙂 Každopádně už dlouho jsem si tak neužil den. Mimo test 10 z 10.

A jede se domů

Cesta proběhla naprosto bez problémů. Za dvě hodiny jsem byl doma a Hipík předl jako kotě. Doma jsem spočítal spotřebu a ta mě mile překvapila. Očekával jsem 9,5 až 10l nafty na 100km a v pohodě jsem se dostal na 7,6l. Hodnocení 10 z 10.

Teď musím provést drobné úpravy interiéru, které vyplynuly z testu při praktickém používání. Hlavně co se týče umístění zásuvek a rozvodu elektro. Upravit je potřeba také vchodové dveře a pár dalších maličkostí. A na zakladní otázku si mohu odpovědět 42 resp. ano, mám obytné auto.

Celkové hodnocení testu 6 z 10. Myslím, že test dopadl vcelku úspěšně, což jsem ani nečekal 🙂 

Přidej komentář