Kam byste se nejradši vydali?

Ať už vaše cesta povede na místa známá i neznámá, domácí nebo zahraniční, vždy si jí užijte na plný pecky!

Jak mě to napadlo?

Okopírovat západní pobřeží Evropy v obytném autě, vidět přitom pořád na moře, dojet až do Andalusie a usadit se na čas někde mezi Sevillou a Malagou. Přitom pracovat po internetu, točit videa a psát blog z cesty. A jak mě to všechno napadlo?

Život je změna a změna je život

Otřepané klišé, ale pravdivé. Nápad se dostavil celkem jednoduše. Sedím si tak loni v parném létě na zahradě, pracuji na webové analytice a ve volných chvílích přemýšlím o životě. Třeba jako, že za rok mi bude padesát a na zahradě je sice hezky, ale pořád stejně. A tak si říkám, že přeci nechci zkostnatět jak záprdek, co bude sedět doma na zadku, vrtat se v minulosti a říkat si, kolik toho v životě nestihl. No prostě klasická kríza (to je kombinace krize a schýzi) středního věku 🙂

Vždycky mě to táhlo do světa a cestování mě baví, proč tedy do toho světa nevyrazit . Jenže co peníze, jak budu cesty financovat? To bylo první mínus, které mě napadlo – hned potom, co mě napadlo cestovat 🙂 Tady chci poděkovat za prvotní inspiraci Petrovi Novákovi a Matouši Vinšovi, kteří sepsali skvělou Travel bibli a nakopli mě k úplně novému způsobu přemýšlení o cestování a to o lowcostovém cestování a digitálním nomádství.

 

Travel bible - jak procestovat svět za pusu

Stanu se nomádem!

A teď to přišlo. Jak, kam a za kolik pojedu? První na seznam jsem napsal Asii a pak Jižní Ameriku. Asii proto, že starověkých památek je tam „neúrekom“, starověk je totiž jedna z věcí, co mě zajímají. V Jižní Americe je památek po starověkých civilizacích také jako máku a tak by mi tyhle dvě destinace vystačili na pár let. Jenže to bylo pořád relativně standardní cestování, kdežto já jsem chtěl ještě něco jiného. No a tak jsem na podzim při courání po internetu narazil na Lenku a Martina z Nomádem.cz.

A bylo jasno!

 

Nomádem.cz facebook fanpage

 

Koupím obytné auto a vyrazím po Evropě! Protože mám rád Španělsko a španělštinu, naplánoval jsem cestu s cílem dorazit až do jižního Španělska a tam zaparkovat na pár měsíců. Při cestě samozřejmě pracovat a tak celou cestu financovat. No a když se najde dobrá duše, která přispěje třeba na naftu, budu jí samozřejmě velebit 🙂

 

mapa cesty do Španělska

Zatím jsem stavitelem

Takže úkol zněl – koupit obytné auto. Rozpočet? Nejlépe zadarmiko 🙂 V únoru jsem našel za hranicemi v Lipsku starý Fiat Talento v úpravě Euramobil z roku 1993. No kdybych to byl býval věděl, co mě čeká, tak bych tam pro něj snad ani nejel. Ale ne, nestěžuju si, nakonec v autě nezůstala jediná věc po původním majiteli a celý obyťák jsem postavil od nuly, resp. od polystyrenu na stěnách až k použitelnému bydlení. Většinu stylem co dům, garáž a kamarádi dali, tedy za minimální náklady. Celou rekonstrukci můžete sledovat v rubrice Hipík.

 

Hipík před rekonstrukcí

Takhle jsem vypadal

Hipík před cestou

A můj nový kabát

 

Aktuálně finišuji dodělávky, takové ty nejhorší maličkosti, které nejsou vidět. Strávíte v autě celý den a když z něj večer vylezete, tak není vidět skoro žádná práce 🙂 A už, už abych vyrazil. Budu rád když mě budete sledovat, podporovat (jasně že stačí i jen morálně),  nebo mi prostě jen budete držet palce.

4 komentáře

 • Jiřina Slípková

  Držím palce

  11.7.2016 v 4:49
 • Honza-VW

  Super doslova jsem hltal vaše články.Hodně štěstí na cestách.
  Doufám že i mně se podaří nalézt nějakou obytku jako vám.

  25.8.2016 v 9:10
  • Gio
   Gio

   Díky za chválu, budu se snažit, aby bylo i nadále co číst a na co koukat 🙂

   25.8.2016 v 9:42

Přidej komentář